| UserName250000 a întrebat:

Salut happy Cum pot readuce viteza buna de internet in Windows 7? Acum am 7, 91 mbps download si 8, 11 mbps upload. Cum pot readuce viteza de 55 mbps pe care o aveam inainte sa mi se uzeze antena incorporata in laptop? Am incercat cu Antenna Diversity, dar e doar pentru Windows 10, si alte cateva metode si nimic. Va rog, ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| nelyjoly a răspuns:

În bara de start căutăm căsuța RUN și o selectăm. Scrie textul „gpedit.msc" apoi click pe OK. Va apărea o nouă fereastră, mai exact Local Group Policy Editor. În partea stângă în meniul afișat în interiorul ferestrei apărute vom da click pe săgeata din dreapta folder-ului Administrative Templates din meniul Computer Configuration. Vor apărea alte cinci sub-foldere, noi vom da click pe săgeata din dreapta folder-ului Network. După aceasta vom selecta QoS Packet Scheduler (Atenție, selectăm folder-ul prin efectuarea unui click asupra lui NU dăm click pe săgeata din dreptul acestuia).
După selectarea folder-ului în partea dreaptă în fereastra propriu-zisă vor fi afișate trei foldere respectiv trei fișiere. Noi vom da dublu-click pe Limit Reservable Bandwith fișier care se poate observa că nu este configurat „Not Configured" iar noi vom bifa Enabled iar în cadrul opțiunilor la Bandwidth limit % înlocuim procentul de 20 cu cat vrei limitarea. Apply apoi OK și puteți închide toate ferestrele. Restart la laptop și procedeul ar trebui să dea roade.

| PainTech a răspuns:

Daca esti sigur ca problema e de la antena, nu prea ai ce face decat sa o inlocuiesti sau sa cumperi un adaptor Wireless USB :
https://www.emag.ro/......E8RV7BBBM/