| Zipon300 a întrebat:

:D
De craciun am primit niste casti Hama Urage X-plode EVO iar acesta are 2 mufe 1 pentru casti si 1 pentru microfon, insa acestea la capat se unesc intr-o singura mufa, gen : http://imgur.com/a/BMkRu. Dar, laptop-ul meu nu ia in considerare mufa de la microfon si tot microfon-ul laptop-ului il foloseste -_-

Care ma ajuta cu ceva dau funda :D

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Cand laptopul are microfon incorporat, numai din setarile de sunet din Windows (audio manager al driverului compatibil) se poate alege utilizarea unui microfon extern sau cel intern. Va trebui sa modifici optiunile audio, pentru a folosi microfonul dorit. Apeleaza la cineva care are cunostinte IT pentru a-ti rezolva problema daca nu te descurci singur. Noteaza-ti fiecare pas, ca sa stii ce ai modificat si sa poti reveni la setarile anterioare in caz ca incercarile tale nu au avut succes.