| Stef29 a întrebat:

Daca am facu backup la sistemul android, se face si la imei? Intreb asta pentru ca am mai pierut odata imei-ul de la telefon. Am Samsung galaxy S3.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Banuiesc ca da. Stiu ca ei baga softul prin alte metode de cat prin cablu USB

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

IMEI este serialn numberul telefonului. N-ai cum sa-l pierzi numai impreuna cu telefonul. Deci: e mai bine sa pastrezi cutia si actele telofonului sau sa-l scrii (IMEI-ul) pe o hartie pusa bine.

| Stef29 explică (pentru Salontanul):

Am pierdut imei cand am instalat eu acasa android 4.2.2 pe telefon.

| Salontanul a răspuns (pentru Stef29):

Asa, da! Uite aici cateva explicatii: http://www.razvang.ro/backup-imei/

| Stef29 explică (pentru Salontanul):

Daca il duc la un service gsm, poate sa imi instaleze softul original(cel din fabrica)?, si sa pot face update la toate versiunile de android de pe piata?
Mentionez ca eu nu mai pot sa fac update la versiunea 4.3

| Salontanul a răspuns (pentru Stef29):

Banuiesc ca da. Stiu ca ei baga softul prin alte metode de cat prin cablu USB

| eveevea a răspuns:

Vrei să spui că doriți să faceți o copie de rezervă a telefonului Android? Dacă da, aveți posibilitatea să utilizați un asistent Android pentru a ajuta, încercați Coolmuster Android Assistant,
http://www.coolmuster.com/android-assistant.html