| teddicampionu a întrebat:

Pot schimba sistemul de operare la telefon de pe android pe windows phone la Samsung galaxy s2 plus?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Telefoanele mobile nu sunt ca pc urile, nu pui ce sistem de operare vrei tu. Ele sunt construite pe platforme ce suporta un singur sistem de operare, cel cu care vin din fabrica.

si cred ca esti primul care vrea sa inlocuieasca Android ul cu un windows.

5 răspunsuri:
| CVane a răspuns:

Nu cred ca este posibil, cel putin eu nu am mai auzit asa ceva.

| Windows95 a răspuns:

Nu poti pentru ca acel telefon este facut pentru android(numai pentru android) si in plus trebuie drivere, pach,..., etc.Deci nu te mai obosi! Daca vrei ia-ti un Nokia lumia si gata! Bafta!

| Icf_Alex_1995 a răspuns:

Stiu ca de pe bada (sistemul de operare care au Samsung wave in general ) merge sa bagi android.
acum cauta pe google.
tutorial schimbare soft windows phone Samsung s2, daca iti da un rasp succes happy. DECI S-AR PUTEA
Funda?

| panther2007 a răspuns (pentru Icf_Alex_1995):

Scuza-ma ca te corectez insa pe telefoanele ce au implementa din fabrica platforma de operare BADA nu merge sa pui un rom ANDROID, ce ai vazut tu pe internet sunt doar simple zvonuri (se face un custom BADA si telefonul apare drept android dar nu e). Singurul telefon ce nu are implementata platforma android din fabrica dar se poate instala este Iphone in rest nici un alt telefon ce nu are android din fabrica nu poate sa il instaleze.
Cat despre windows phone, nu se poate instala pe un smartphone android!

| Icf_Alex_1995 a răspuns (pentru panther2007):

Nu ma contrazic poate ai dreptate eu doar mi-am dat cu parerea deci daca mergea si stiu ca eu am fost la un baiat de mi-a bagat android sau cel putin asa aparea dar na eu am zis ca o merge sa bage si el windows phone. o zi buna salut!