| Mihai_Răileanu_1991 a întrebat:

daca am net direct prin cablu ce as putea face sa am internet prin wi-fi pe laptop?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca tu ai net prin cablu sau ce ai avea ai si un modem si de la acel modem tu ai cablu care vine la calc tau.Ei ori suni la aia care iti dau netu si le spui ca vrei alt modem cu router in el adica 2 in 1 ori cumperi un router de la magazin il conectezi la modemu cel ai tu si aia e tot o sa ai wifi la laptop.Deci mai intai iti sugerezi sa suni la aia sa-i intrebi ca vrei modem cu router incorporat, stiu aia despre ce e vorba, le spui ca ai laptop bla bla si ca ar fi cazul sa iti puna si tie ca daca nu tu cauti alta companie de net care iti dau modem asa genu asta si aia ca sa te tina de client o sa til puna moca.Acum cam asta ar fi scenariu dar daca nu vor ii intrbi cit te costa sati puna unu cu bani, apoi te uiti la magazin si vezi cit costa un router si dupa stii ce sa faci.Ala modem cu router incorporat e mai bun, in sensul ca n-o sa ai probleme alea is compatibile is facute acolo gramada 2 in 1 cum zic.Eu stiu de la sora mea ca ea asa le-a spus tot eu am invatat-o si aia iau adus moca astea ce zic ca sa o tina de client.Bine ca aia probabil se uita si de cand ai net tv sau ce mai ai la ei si daca esti client vchi fidel platesti la timp o sa til puna moca.Deci astea is optiunile.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Instaleaza un modem wifi. De la firma la care esti abonat. Sau il cumperi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti iei un router

| K0sti a răspuns:

Iti iei router, logic!

Răspuns utilizator avertizat