| zurghii a întrebat:

Salut,
poti sa conectezi un laptop direct la internet prin cablu?
Router-ul e unul slabut care ma limiteaza foarte mult si pana voi cumpara unul nou vreau sa conectez un laptop direct prin cablu.
Am incercat asta dar nu gaseste reteaua. Imi da eroarea 651 si arata un x rosu

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Se poate să conectezi cablul direct in laptop. Dar după ce ai făcut asta, trebuie să intri în control panel, și la network trebuie să introduci IP-ul și parola. Acestea de pe urmă sunt scrise în contractul primit de la firma care îți distribuie internetul (ups, RDS, telekom, etc). Și prin telefon, tot firma te va ajuta pas cu pas și îți va spune pe ce să dai click ca să introduci setările și în laptop. În contract scrie numărul lor de telefon (toate au tarif normal); sau îl găsești pe net cu telefonul. Sună-i cât mai repede, că până la orele 20:00 au program.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,desigur pai creaza o conexiune noua rds

| flixbuster a răspuns:

Daca ai conexiune PPPoE de la provider, mai sunt niste pasi pe langa bagat cablul in laptop. Si fara PPPoE, daca ai IP static iar mai sunt niste pasi.

| CioroiStefan777 a răspuns:

Iti trebuie parola si numele de utilizator. Il gasesti in contract cu rds. Apoi cauta un video pe Youtube, in functe de windows pe care il ai!
Iar apoi urmezi fiecare pas cum trebuie sa creezi o conexiune. Nu e greu. Eu dupa am reinstalat windows am facut acelasi lucru. Spor! si rezolva eroarea 651.