| tigrul2 a întrebat:

Daca iau o placa de captura sa fac live si videoclipuri, mai afecteaza performanta in jocuri? Adica sa ia din procesor, placa video etc.

2 răspunsuri:
| Vali011201 a răspuns:

Salut,
In mod normal nu ar trebui sa afecteze performanta, in cel mai rau caz foloseste 5, 10% din procesor, depinde si ce configuratie ai.
Ar fi fost bine sa stiu ce componente ai.

| tigrul2 explică (pentru Vali011201):

Pai am i3 7100, 8 gb ram sursa de 500w njoy titan, placa de baza msi b350m bazooka carcasa nu cont si palca video trebuie sa mi iau vreau un 1050 ti sau un 1060 3gb.