| MoraruN a întrebat:

Daca imi cumpar un PC refurbished de la Interlink si imi adaug o placa video si un ssd asta poate afecta garantia?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

NU! Conditia este ca daca se strica sa-l trimiti fara placa video si cu HDD-ul vechi. De ce zic asta? Pentru ca pe SSD este mai bine sa-l pui ca HDD 0 (adica sa pui pe el sistemul de operare> Astfel PC-ul va merge mult mai rapid decat cu HDD. Eu asa am pus. SSD-ul este pe slotul 0 cu sistemul de operare pe el si vechiul HDD l-am pus pe slotul 1, fara sistem de operare (nici n-ar fi mers cu OS).

| danutzu96 a răspuns:

PC-urile refurbished au garantia pe componente, nu sigileaza cutia. Nu pierzi garantia.