| Bagwell69 a întrebat:

Daca imi pun un monitor(Acer kg251qbmix) la laptop-ul (Acer nitro 5 cu i5 8250u si mx150 2gb) as putea sa folosesc laptopul ca o unitate centrala? Totul sa porneasca pe monitor, sa ma joc pe monitor si gen monitorul de la laptop sa il tin ca monitor secundar? Voiam sa intreb daca o sa am lag sau ceva de genul, daca o sa fie performanta aceeasi?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa te joci pe un computer, ca laptopul nu este atat de indemanatic si nici minotorul nu te ajuta sa vezi cum trebuie.
roaga-ti parintii sa-ti cumpere un simplu PC, care-i mult mai ieftin ca un laptop, dar claritatea si marimea unui Monitor, nu le poti avea la ecranul unui laptop.

| sierra1 a răspuns:

Da, n-ar fi nici o problema. Ai afișare pe o suprafață mai mare.

| Fcsb_Vali_1989 a răspuns:

Salut, caută pe Youtube canalul ClipFix TV și are el acolo un tutorial de genul cum sa pui monitor de calculator la un laptop!
Sper că te-am ajutat! happy

| Pleşcan_Mirel_2000 a răspuns:

Nu dar iti trebuie un cablu de conectare si periferice, nu o sa ai deloc lag.

| Pleşcan_Mirel_2000 a răspuns:

Da, merge dar iti trebuie un cablu de conectare.