| Tentacle111 a întrebat:

Daca imi scot bateria de la laptop si mi-l pun la incarcat si se i-a curentul imi rezista cateva minute sa il pot stinge?

5 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Nu, ceea ce zici tu este UPS, un dispozitiv pentru calculatoare care cand se ia curentul se conecteaza direct la o baterie care are o autonomie de vreo 10 min si daca nu revine curentul se stinge calculatorul normal.

| andrw1929 a răspuns:

Nu nu ai timp sa il poti stinge!

| ONElena11 a răspuns:

Nu, daca nu are bateria nu ai ce face.

| Negoiu a răspuns:

Asa am facut si mi-a "crapat" Windowsul Vista...

| 5yr0Kk a răspuns:

Din pacate nu..in momentul in care tu ai scos bateria si l-ai pus in priza el functioneaza ca un desktop adica e depandent de sursa de curent