| anonim_4396 a întrebat:

Daca unbuntu nu e windows ce este?

Răspuns Câştigător
| white02 a răspuns:

Ubuntu este un sistem de operare, windows-ul este la fel un sistem de operare, dar diferente dintre ele sunt enorme

3 răspunsuri:
| gabi45 a răspuns:

Unbuntu este linux un sistem de operare prin care poti face servere de diferite jocuri.

| apriores a răspuns:

Windows e un sistem de operare (OperatingSystem) in mai multe versiuni, ca de ex: 98, XP, Vista, 7 etc
Linux e, la fel, un sistem de operare (OS) in mai multe versiuni, ca de ex: Ubuntu, Mandriva, Fedora, Mint etc
Mac OS X e un sistem de operare (OS) in mai multe versiuni, ca de ex: Leopard, Jaguar, Puma, Ghepard etc

| OSCARtoons a răspuns:

Un sistem de operare cum este si windows, linux, etc.