| Xyzent11 a întrebat:

Salutare TPU, azi am cumparat un pc de gaming 3250 de lei si a venit cu ssystem de operare unbuntu si el teoretic (pe hartie) ar avea un ssd de 120 gb si un hard de 1 terrabite, can aprind calculatorul avea 7 gb tot calculatorul si 2 gb liberi eu nu am stick cu windows si nici cd, deci singura mea varianta era sa-i dau burn direct din calculator dar pana si windows 10.iso are 6 gb... sa fie oare de la calculator sa il returnez sau sa incerc sa fac rost de un usb cu windows?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Are cat scrie in acte. Ia un stick, scrie-l cu Rufus si o imagine ISO a Windows-ului.

| Wr3nch a răspuns:

Fa rost de un stick cu windows si formateaza hardul si ssd-ul.