| AnonimDedicat a întrebat:

Salut, daca vreau sa mai axez pe partea de programare pe ce profil la facultate trebuie sa merg?

2 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Salut!

Programarea e ceva foarte vast, ai ceva in cap? Vreun limbaj sau ceva mai concret? In principiu orice legat de calcultoare, parte soft, nu hard. Insa tine cont, programarea, asa general vorbind, nu se face in facultate, ci tu trebuie sa fii autodidact. Gaseste-ti ceva ce iti place si invata singur, sustinut in spate si de o facultate, dar munca o duci tu, invatand acasa cu calculatorul.

| RoCkKiD a răspuns:

Uita-te la ce variante ai si citeste planurile de invatamant. In general cred ca vrei un profil de informatica dar nu te lua dupa nume, planul deinvatamant e postat pe site-ul fiecarei facultati si acolo poti sa vezi toate disciplinele pe care o sa le parcurgi in toti anii.