| Cernamoriti_Razvan_1999 a întrebat:

Salut,
Daca vreau sa trec de ex de la windows 7 la 8 trebuie sa formatez tot hardul sau nu?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu, formatezi numai partitia pe care vei instala Windows-ul. (de regula C).
Poti formata tot HDD numai daca vrei sa refaci partitiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand instalezi win 8, normal se instaleaza in partitia C.Acea paritie trebuie formatata adica sters tot de pe el ca sa poti instala win 8 pe curat. Daca ai poze,filme,documente in pertitia c,ori le bagi in alta partitie, D, E ori daca ai o singura paritie pe pc, le copii pe un dvd sau mai multe apoi dupa ce instalezi 8, le copii din nou in pc.

| Ionut_Ovidiu_2000 a răspuns:

Nu neaparat... daca ai un calculator performant care suporta dual boot adica sa ai mai multe windowsuri instalate poti sa il instalezi peste alt windows dar daca ai un calculator mediu mai bine stergi tot ce ai pe hard ...este mai bine asa caci fisierele din aceste windowsuri pot fi in contradictoriu si dupa nu iti mai merge niciun windows funda please