| GBoss23 a întrebat:

Salut,
Datorita unei intamplari nefericite (placa de baza arsa) a trebuit sa revin temporar pe un sistem desktop PC mai vechi care are urmatoarele componente:
Procesor Intel Celeron 2, 4 Ghz
Memorie : 2 GB DDR
Placa Video : Nvidia FX5200

Am instalat pe el windows 7 ultimate insa problema este ca procesorul este non stop la 100%...
Stie cineva care este problema?
Pe site-ul Microsoft, cerintele de sistem pentru windows 7 sunt : procesor 1ghz si memorie 1 gb minim

3 răspunsuri:
| Yellow94 a răspuns:

Salut, pai in primul rand sterge programele pe care nu le folosesti (lasi doar ce-i strict necesar ...sa nu fie in pc la tine un program gen: optimezer pro sau alte chesti pe care nu le folosesti ) si dupa ce faci asta descarci un mic programel (pe care si eu il folosesc mereu ) : WINDOWS TUNER.Dar ai grija la instalare, ca o sa inecre sa-ti bage si late programe pe "gat ", le dai declin, cand o sa-ti apara ...bft

| GBoss23 explică:

Nu am instalat mai nimic in calculator, am incercat si varianta asta cu windows tuner insa nu rezolva problema cu CPU Usage 100%

| GBoss23 explică:

Si alta problema ar fi si cu videoclipurile/filmele pe internet gen youtube etc ....se misca greu imaginea dar sunetul este ok, se aude bine fara fragmentari.