| xAndro a întrebat:

De 2 luni ma tot bat cu pc-ul, mai exact cu windows-ul. Am instalat in 2 luni peste 15 windows-uri. Mi se strica odata la 2-3 zile fara sa bag programe pe el, doar net-ul, antivirus si skype.
Cel mai des mi s-a intamplat sa dau restart de la buton dupa ce mi s-a blocat si mi s-a mai intamplat sa il inchid, il deschid a 2-a zi si nu se mai aprinde, ori imi da chestia cu "Start windows normally \ Safe mode. etc" ori imi apare ecranul albastru, ori mi se sterge un fisier din system32. Aveti idee care ar fi problema? straight face

11 răspunsuri:
| xAndro explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Am sa-l duc la reparat big grin

| xAndro explică:

Hard-ul era de vina. Se pare ca am luat niste bad-uri si de asta facea figuri. Antivirus am folosit si folosesc Avira.

| taken a răspuns:

Ar putea fi de vina placa de baza sau hard disk-ul.

| SouLIce a răspuns:

Ori nu este bun windowsul pe care il foloseste ori ai ceva stricat prin el erori la memorii/ sectoare bad pe hdd

| PanaceuUniversal a răspuns:

Cred ca ai probleme cu hard-ul!
de asemenea e posibil sa fie variante de windows cea care face probleme. Deasemenea data viitoare schimba antivirusul ( mai ales daca e nod32) ...foloseste avira!

| Klaudiu214 a răspuns:

Nu e bine sa schimbi de multe ori windowsu-ul.ti se f*****te pc-ul...

| jeek0 a răspuns:

Vezi daca toate componentele sunt bine fixate pe placa de baza

| Radeas1 a răspuns:

Pai, ori e calculatorul cam praf...Ma refer la cati ani are. Ce antivirus folosesti? S-ar putea sa ii dea BSOD.

| Awesoman a răspuns:

Exact asa mi s-a intamplat la primul meu calculator. Trebuie sa-l duci neaparat la reparat. Eu nu l-am dus si uite asa am pierdut un calculator.

| mariuster a răspuns:

Daca ai reinstalat de atatea ori windowsul ar fi cazul sa iti dai seama ca nu tine de sistemul de operare, ci de calculatorul tau. Ai incercat sa il duci la reparat? Poate ai luat un virus mai demult care ti-a afectat unul din componentele pc-ului. Degeaba instalezi windows-ul daca placa de baza virusata ( am dat un exemplu). Dai fuguta cu el la reparat pentru ca nu are sens sa te chinui cu reinstalarea sistemului.

| filaret000 a răspuns:

Este devina Windowsu tau.Fa-ti alt CD cu windows sau dul la vreun service pe undeva.