| Ceiriog a întrebat:

Mi-am instalat de curand Windows XP SP2 si am facut updateul la SP3. Nu sunt sigur, dar cred ca dupa ce am facut updateul a inceput sa faca asa. Deci pornesc PC, ajunge la ecranul de incarcare Windows XP si se incarca incontinuu fara oprire. Eu opresc PC, repornesc, daca dau Start Windows Normally se intampla la fel. Ca sa pot porni PC trebuie sa intru in Safe Mode, sa dau restart, si dupa asta porneste Windows XP normal, adica se incarca la fel ca de obicei. Chiar as vrea sa scap de chestia asta, e deranjata. Ce cauzeaza chestia asta si cum o rezolv?

Pentru cei care conteaza, dau funda happy

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Buna!
Pentru XP nu se mai gaseste suport pe nicaieri si probabil i-a daunat sistemului acea up-gradare.
Ca sa rezolvi, intra in Safe Mode si cauti in All Programs la Accesories Sistem Restore. Trebuie sa restaurezi sistemul la o data anterioara, de preferat imediat inainte de a face acel upgrade.
Succes!

4 răspunsuri:
| Ceiriog explică:

Mda..., vreau sa trec curand la alt SO. Pai si eu cum salvez datele pe care le-am acumulat dupa SP3?

| Ceiriog explică:

Adica, am cateva chestii pe care nu le pot pune pe un stick, pentru ca nu am un stick asa de mare si nu vreau sa pierd din nou atata timp sa le reinstalez. Daca as dezinstala SP3, adica sa revin la SP2, ar mai fi problema?

| Ceiriog explică:

S-a rezolvat de la sine happy