| mEnjoy a întrebat:

Salut, de 2 zile am un trojan foarte periculos pentru pc-ul meu, imi restrictioneaza ori ce program vrea virusul chiar si Task Manager mi-am instalat Avira... dar nu ma lasa sa il deschid.
Spuneti-mi si mi ce sa fac sa scap de acesti virsu? si am uitat sa mentionez mi-am schimbat si Windowsul dar... tot nu am scapat de el sad

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Nu stiu ca nu era cunostinta era un prieten si cand m-am lasat de conquer online nu am mai vorbit cu el...Incearca sa formateazi tot PC-ul.

10 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Cand ai reinstalat windows-ul ai formatat TOT? si C si D si toate partitiile care le ai?

| Wehrmacht a răspuns:

Da' esti sigur ca e nu e worm?

| mEnjoy explică (pentru Wehrmacht):

Cand mi-am schimbat windowsul am formatat doar c-ul,,, si ce e acela "worm"?

| Wehrmacht a răspuns (pentru mEnjoy):

Worm-ul este viermele.Este mai periculos decat un troian.Il cunosc pe unul care a avut asta si nu mai putea nici sa reinstaleze windowsul.Mai instaleaza odata windows-ul.Sterge toate partitiile si refale.Formateaza tot si nu salva nimic din PC.

| mEnjoy explică (pentru Wehrmacht):

Nu stiu exact ce fel de virus am poate am si Worm-ul, dar cunostinta ta cum a scapat de el sau ce a facut?

| 00alexandru a răspuns (pentru mEnjoy):

Intra pe linkul ala ca am intrat in gpedit.msc am setat task manager pe not configured si registry editor la fel si a mers...asa se face...

| Wehrmacht a răspuns (pentru mEnjoy):

Nu stiu ca nu era cunostinta era un prieten si cand m-am lasat de conquer online nu am mai vorbit cu el...Incearca sa formateazi tot PC-ul.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Incearca devirusare online, cu Bitdefender.Eu cu el am scapat de troieni.

| mEnjoy explică (pentru Elianna):

Am sa incerc sa vad ce pot face...

| 00alexandru a răspuns:

Si eu am luat acest virus si am scapat de el.
uite aici:http://www.accessgratuit.com/......inistrator

| mEnjoy explică (pentru 00alexandru):

Nu ma lasa sa fac prima comanda cu run, e de la worm cred...