| k330sk3a a întrebat:

De aproximativ o saptamana cand ma joc orice metin2, cel putin dupa 10 minute(chiar si dupa 2 ore) se blocheaza, se face ecranul negru, apare taskbar-ul gol, cu sagetuta de la metin, si nu pot face nimic, apoi tot asa pana da bsod(ecran albastru cu eroare) si imi zice "Attempt to reset the display driver and recover from timeout failed."Ieri l-am lasat pe idle pe metin cam 25-30 minute si cand m-am intors in camera era bsod.Ce pot sa fac?
Caracteristicle calculatorului:
Procesor Intel g620 2.6ghz
Placa video Sapphire Radeon HD 7750 2048 mb ddr3
Memorie Kingston 4 gb ddr3

Rulez metinul in window mode(nu in fullscreen) la rezolutia 1440x900.Dau funda la raspunsul care rezolva problema.Va rog sa ma ajutati!

7 răspunsuri:
| NakaTaka a răspuns:

Cum spune Mihai, ai un virus, care duce la blue screen.

| k330sk3a explică:

Am windows 7 si blue screen de genu asta nu da de la un virus ca e de la placa video sau driver-ul de la placa video ca nu am avut blue screen legat de driverul de placa video inainte sa iau placa video

| k330sk3a explică:

Cred ca era o problema la drivere, deoarece, am vrut sa imi pun pe windows 7 tema de la mac os x.Si instalarea s-a intrerupt, iar windows-ul nu mai pornea.Asa ca am reinstalat windows-ul(incluzand driverele)si de atunci nu a mai avut nimic.

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Normal nu ar trebui sa faca asa. Ce windows ai? Si daca tot joci atatea metine posibil sa fi luat un virus care sa afecteze vreo componenta si sa iti dea blue screen. Sfatul meu ar fi sa bagi Windows 7 daca nu il ai si sa iei un antivirus bun ca Microsoft esential security ca nu foloseste nici multe resurse.

| vlad20003 a răspuns:

Hei, mie mi-sa mai intamplat asa, nu-i de la Metin... Daca iti da Ecranul albastru (The Screen of Death) inseamna ca ai unitatea prafuita, deschide unitatea (incearca sa scoti aproape toate firele care au conexiune la calculator) si cu o pensula de sters prafu (sau cum se mai cheama) curata-l cu grija. la mine in continu face asa, dar nu doar la Metin...

| k330sk3a explică (pentru vlad20003):

Mi s-a intamplat recent si pe gta san andreas multiplayer.mersi pentru sfat voi incerca dau funda daca nu mai face figuri

| ReDPanDA a răspuns:

Ai incercat in fullscreen sa vezi daca face tot asa