| Hundrea a întrebat:

De cand am dat un reset la router imi merge greu internetul si nu stiu dc.Ce sa fac? Am internet de la digi si router tot asa

1 răspuns:
| Apollo007 a răspuns:

Routerul de la digi e de c***t. De fapt nu e nici macar router, e un ONT. Poti incerca prima data sa faci legatura prin cablu direct si sa faci un test de viteza. Apoi daca asta iese prost e clar de la ei si suni la deranjamente sa vina sa remedieze. In cazul in care viteza e buna si se apropie macar de abonamentul tau iti recomand achizitionarea unui router gigabit si folositea ONT-ului de la RDS in modul brige(ca si o extensie la celalalt) Ai mare grija si la cablul utp sa fie bun. Bafta!