| BJK1903 a întrebat:

Salut,de cateva zile a inceput laptop-ul meu sa scoata niste sunete ciudate dupa o ora/doua cand stau la pc si sambata si duminica mi s-a inchis pc ul asa dintr o data. Poate sa fie de la ventilator ca e plin de praf? Scoate niste sunete de parca decoleaza un avion. Am mai citit pe net si scrie ca ventilatorul/cooler ul este plin de praf si de aceea face asa.

Răspuns Câştigător
| AdrianAntoine a răspuns:

Da, cel mai probabil cooler-ul este plin de praf și nu mai răcește cum trebuie, de aceea ți se și închide, are un sistem de oprire în caz că se supra încinge. Am pățit-o și eu iar după ce l-am curățat de praf a mers brici. Așa că. spor la curățenie!

| BJK1903 explică (pentru AdrianAntoine):

Mersi frumos, o sa il duc zilele astea la un service sa mi l curete... happy

| AdrianAntoine a răspuns (pentru BJK1903):

Dar nu era nevoie, dai ușor cu aspiratorul la puterea cea mai mică pe grătare. (nu prea e indicat dar eu așa am făcut și a fost ok, dacă mai ai vreodată nevoie și vrei să faci asta, e pe riscul tău).

| BJK1903 explică (pentru AdrianAntoine):

Oricum l-am reparat, se da cu aspiratorul la calculatoare si nu la laptop-uri deoarece la laptop e putin loc si nu e indicat sa dai cu aspiratorul logic laughing... La calculator poti sa dai deoarece acolo piesele nu sunt mici ca la laptop.