| Benyamin173 a întrebat:

De cateva zile am o problema cu imprimanta mea(Canon mx495),scoate culorile foarte spalacite, mai ales albastru si taie din litere, din cate am auzit poate fi din cauza la cartușe(se poate sa se fi uscat cerneala) si le-am reumplut aseara si tot nu merge. Ce pot face sa meargă din nou?

Răspuns Câştigător
| Filip_Ion_1942 a răspuns:

Posibil sa fie din cauza ca albastrul s-a terminat sau ca nu este "secretat" de cartus. Cu ajutorul unei siringi din kit-ul de reumplere cartus poti extrage (dupa ce l-ai umplut) extragi 1cmc de cerneala din cartus (culori amestecate deci si din culoarea care s-a blocat ori s-a terminat). Asa se rezolva desfundarile unui cartus din cauza unei culori sau a mai multora. Sper ca nu s-a uscat cu mult timp in urma cerneala ramasa in cartus (daca a mai ramas).

| Benyamin173 explică (pentru Filip_Ion_1942):

Ok,va multumesc, o sa incerc acum sa il simplu din nou, dar gen nu este cartușul hop de mult timp (maxim o săptămână) doar sa nu se fi uscat

1 răspuns: