| xGigel a întrebat:

Salut, de cateva zile netul imi pica din 5 in 5 minute. Stiu sigur ca nu este din cauza placi de internet de la PC pentru ca-mi pica si WiFi-ul cand incerc sa intru pe net pe tableta. Ce pot face sa nu`mi mai pice netu?

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Suna la provider si intreaba-i de ce pica si cand au de gand sa rezolve situatia.

| xGigel explică (pentru Salontanul):

Daca era sa fie ceva de la ei inchideau netul pe o perioada mai lunga. Nu inchidea netu din 5 in 5 minute... Vreun sfat?

| sltlp a răspuns (pentru xGigel):

Update firmware la router.
2. folosesti t0ren+e?

| xGigel explică (pentru sltlp):

Nu, nu folosesc T0ren+e. Nici nu stiu ce`i aia. Tin sa mentionez ca routerul imi mergea perfect. Si dintr-o data a inceput sa`mi faca figuri. Fara sa umblu la el, fara sa bag vreun program care l`ar putea deranja...

| sltlp a răspuns (pentru xGigel):

E scris "codat" de la deduci tu ce, ca daca puneam direct acel cuvant il stergea. Incearca sa resetezi router-ul si sa il reconfigurezi.

| xGigel explică (pentru sltlp):

Am facut asta si tot la fel mergea.

| xGigel explică (pentru sltlp):

Si da folosesc T0r3n†e numai ca inainte cand trageam ceva imi mergea mai greu netul pana se termina de downloadat. Acuma chiar daca`l inchid la fel imi face... Chiar daca nu intru pe net mi se inchide. Imi apare langa ceas acolo jos la monitorul ala un triunghi portocaliu. Si peste cateva minute imi dispare ( adica-mi merge netu ).

| sltlp a răspuns (pentru xGigel):

Bun. Deci incearca update-ul de firmware. Daca nu se rezolva, la garantie cu el.

| CrazyTeenager a răspuns:

Router-ul e de vina.

| RAY a răspuns:

Nu doar tu multa lume se plange de asta

| xGigel explică:

Routerul este TL-WR740N pana acuma nu a facut nici o figura.