| Almássy a întrebat:

Salut
de ce cateodata cand dau un apel trebuie sa astept 2 sec pana sa sune?!? e oare de la semnal?
precizez ca am telefon Orange nivo
si inca ceva :mai am liber 400Mo in memoria ram si 800Mo memorie interna deci de ce cand vreau sa descarc o aplicatie de vreo 5 Mo de pe google play imi zice "eroare la descarcare.nu exista sufiecient spatiu pe dispozitiv" vi s-a intamplat?

5 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Durata de initiere a apelului poate dura cateva momente pana se efectueaza conexiunea.
Inainte de descarcarea unui joc pe telefonul tau va trebui sa verifici dimensiunea acestuia si compatibilitatea jocului cu specificatiile telefonului. Daca jocul este compatibil cu telefonul si nu permite descarcarea iti recomand sa revii la setarile din fabrica ale telefonului sau sa mergi cu acesta intr-un magazin Orange Shop, impreuna cu factura si certificatul de garantie, pentru verificari, eventual pentru trimiterea in Service. Atentie, daca optezi pentru revenirea la setarile din fabrica, toate datele din telefonul tau se vor sterge.

Cu prietenie,
Orange Helper.

| ionescuandrada2000 a răspuns:

Poate este din cuza jocului pe care il descarci! Si la mine s-a intamplat la fel cand am vrut sa descarc Tom Talking, insa cand am incercat sa descarc alt joc a mers.Incearca sa descarci o alta aplicatie! Poate cea pe care ai vrut s-o descarci avea prea multi mega!

| Almássy explică (pentru ionescuandrada2000):

Nici una mai mare de 5 Mo nu merge doar alea mici de tot... si am memorie.

| StefanR0 a răspuns:

1)Cel mai probabil e de la semnal.
2)Memoria Ram nu poate fi ocupata de aplicatiile pe care le descarci.Ea este ocupata doar de aplicatiile care sunt deschise in momentul respectiv. Oricum, incearca sa descarci de altundeva aplicatia daca chiar o doresti pentru ca ar putea exista si niste probleme la transmitere.La 800mb liberi n-ar trebui sa fie o problema cu 5mb...

| Dobre888 a răspuns:

Eu cred ca pana isi face conexiunea cu aceea persoana, de aia trebuie sa astepti 2 secunde.