| stefancelMare012 a întrebat:

Salut, de ce imi cere numarul de telefon cand vreau sa descarc ceva? ce sa fac? daca dau numarul o sa imi ia bani?
De exemplu: http://platinhost.net/s2/index.php?l=0&inst=Mjdfotf-Lfz- --3:652-uyu#

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Odata ce o sa dai numarul, o sa te puna sa trimiti sms la un numar gen 1234, atunci o sa iti ia bani. Nu mai umbla sa descarci pe site-uri de genul, unele dintre ele nu contin ce spun, adica iti arata ca e "un joc, o aplicatie, o licenta etc." cand de fapt iti iau bani pe sms-uri.

| Laurentiu340 a răspuns:

Eu zic sa nu te bagi in asemenea lucruri au mai patit-o si altii astia te pun sa dai un sms la un nr cu suprataxa ca sa iti ia banii stiu ei cum sa fie hoti!