| lokytou a întrebat:

De ce incepe cu I, Iphone,Itunes,Icloud,Ipad sau alte gadgeturi de la Apple care incepe cu I, de ce incepe cu I?

6 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Chiar, oare de ce?

| suntserios a răspuns (pentru thewomaninwhite):

Initial I venea de la Intrernet la primele device uri adica la primul Mac.

Apoi au pastrat forma si I a devenit usor usor marca lor si acum face referinta si la propria persoana (acel I din engleza, care inseamna eu) si care semnifica faptul ca produsele lor se muleaza pe personalitatea utilizatorilor

| thewomaninwhite a răspuns:

Interesant!

| thewomaninwhite a răspuns:

Ma gandeam eu ca acel "I" vine de la eu, dar credeam ca are o semnificatie mai complexa.

| Pinocchio a răspuns:

Chiar nu stiu nici eu, ar putea fi de la inteligent sau informatii.

| cristinajgjgm a răspuns:

Intelligent Phone