| nutuxcristian a întrebat:

De ce unele ANDROIDURI se numesc "Android Jelly Beam", "Androi Ice Cream Sandwich"? etc., care e diferenta? si...care e mai bun?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

- Android 2.3 s-a lansat in Decembrie 2011 sub denumirea "Gingerbread"
- Android 4.0 s-a lansat in Octombrie 2011 sub denumirea de
"Ice cream sandwich"
- Android 3.0 mai mult pentru tablete.
Android 4 e mai bun decat 2.3.
Are mai multe facilitati, o alta fata,
ruleaza mai bine anumite aplicatii
iar telefoanele cu 4.0 au cateva aplicatii specifice acestui sistem de operare.
Deocamdata android 5.0 nu s-a lansat.

6 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Android Ciolan Afumat, o sa iasa in curand, am auzit ca rupe targu' si pe retarzii care nu au auzit de wikipedia, unde...stii tu, scrie

| horia2012 a răspuns:

Am uitat sa-ti mai spun ca inca din 2009 compania care produce SO Android a luat hotararea ca SO sa fie dezvoltat sub diferite denumiri, functie de cand au aparut:
Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, and Jelly Bean.
-Jelly Bean e ultimul Android 4.2

| Andy2013 a răspuns:

Android Jelly Beam este de la 4.0 la 5.0
Android Ice Cream Sandwich este de la 5.0 in colo, mai bun este Ice Cream Sandwich desigur.

| AlexVizitiu a răspuns:

Pentru inceput, Android este un sistem de operare pentru platformele mobile{telefoane, tablete etc,}. Acesta are mai multe versiuni 1.5 2.2 2.3 etc., fiecare avand o anumita denumire.In cazul tau Ice Cream Sandwich{ICS}, este vorba de versiunile Android 4.0{si unele updaturi gen 4.0.1 etc}, iar Android Jelly Bean este numele dat versiunilor 4.1 si 4.2.

| traxes a răspuns:

Difera sistemul de operare

"Android Jelly Beam"=Android 4.1
"Androi Ice Cream Sandwich"=Android 4.0 cred
Deci sigur Jelly Beam e mai bun!

| Nobunaga a răspuns:

Desigur cum spun si tovarasi de mai sus androidul este sistemul de operare al telefonului in functie de modelul lui telefonul iti lucreaza mai bine uite eu am android Froyo si merge groaznic telefonul se blocheaza etc. Cu o versiune mai buna poti folosi aplicatii si jocuri si iti merge mai bine!