| StefNN a întrebat:

Salut
De ceva vreme am o problema cam nasoala la Pc ( o vechitura cu windowsXp).
Mi se restarteaza in continuu si nu stiu ce sa ii fac.Deci il aprind si se opreste la atapa aceea cand se incarca dreptunghiul ala, cu sigla windows deasupra.
Ma puteti ajuta va rog? big grin
Mi s-a mai intamplat asa ceva iar tata a chemat un specialist care a introdus un CD si a selectat ceva si gata.
Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Daca nu stii ce comentezi? Poate avea MBR-ul bulit si i-a dat fdisk /MBR si atita tot. Nu comenta daca nu ai habar.
@StefNN: Du-l in service. Pot fi nspe probleme, de la virusi la sursa/hard/placa de baza bulite.

2 răspunsuri:
| Dzeko7 a răspuns:

Tipul ala a reinstalat windows-ul nu a selectat ceva si data viitoare uita-te mai atent la ce face ca nu mori daca inveti ceva nou.

| KodrutZ a răspuns (pentru Dzeko7):

Daca nu stii ce comentezi? Poate avea MBR-ul bulit si i-a dat fdisk /MBR si atita tot. Nu comenta daca nu ai habar.
@StefNN: Du-l in service. Pot fi nspe probleme, de la virusi la sursa/hard/placa de baza bulite.

| StefNN explică:

Nu cred ca a facut asta, programele erau aceleasi fara nimic sters, si am doar 15 ani, problema asta mi s-a intamplat acum 3-4 ani, nu mai stiu sihur ce a facut indiferent cat de mult m-as fi concentrat sa pricep