| cristian17marian a întrebat:

de curand am achizitionat o placa video sapphire r9 390 nitro backplate dupa 5-10 minute in joc se opreste (no signal) cpu i7 4790k placa de baza asrock b 85 killer fatality astept un raspuns, va multumesc.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Supraincalzire. Ce temperaturi ai in idle? Fa un burn-in test, sau macar ruleaza un 3dmark vreo 20 de minute. Daca poti.winking

3 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

S-ar putea sa nu te duca sursa, ai verificat inainte daca sursa ta poate duce acest sistem? Placa asta are nevoie de 650w, si nu orice pocnitoare de sursa. Plus procesor si ce mai ai.

| cristian17marian explică:

Salut! va multumesc pentru ca ma ajutati. nu cred ca sursa e "pocnitoare" momentan sunt Italia sursa am luat.o de aici firma Krismat 800W resul pieselor din scumpa noastra tara Romanica happy, acum voi face acele teste, nu sunt un as in it insa voi veni cu tot ce aveti nevoie sa va dati seama sa va dau toate datele : procesor I7-4790k cpu 4.00 GHz, memorie ram 20 gb, windows 7 64 bit

| KodrutZ a răspuns (pentru cristian17marian):

Da un link la sursa. Pare pocnitoare dupa nume. tongue