| starker21 a întrebat:

Salut.De curand am achizitionat o tableta serioux model name:S716TAB ce are android 4.0.4.Eu as vrea sa-i updatez versiunea la 4.1 sau 4.2 cine stie sa ma ajute dau funda va rog.Mersi

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu văd scopul pentru care să îi faci downgrade ca numa upgrade nu îi faci trecând de la o versiune de soft noua la una veche.
Se poat rezolva într-un service asta.Android-ul nu se găsește pe google, cel puțin nu cel original, numai eventual unul contrafăcut și modificat cu viruși.Succes

| starker21 explică (pentru DeyCj):

Mersi.Dar eu chiar as vrea sa-i fac updatet pentru ca 4.0.4 e o versiune cam veche si are mici buguri.Mersi inca o data.

| DeyCj a răspuns (pentru starker21):

Orice sistem de operare are bug-uri, dar la unele sunt mascate de interfețe grafice(Windows de exemplu), iar la altele sunt transparente pentru a putea fii corectate cu ușurință și de un user normal de calculatoar.
Nu recomand a se instala atul decât softul de fabrică pe telefon deoarece aceste nu este dimensionat hardware să lucreze cu softul respectiv=>telefonul va lucra rău, va fi lent, se va bloca fergvent și alte anomalii de genul ăsta.
Deci este alegerea ta dacă vrei un telefon normal sau un telefon care te va scoate din sărtie cu lentoarea lui.Succes