| dwwdw4r a întrebat:

De curand am achiziționat un laptop Lenovo Legion Y720.
Desi are niste specificatii foarte bune (I5 7300 HQ si GTX 1060 de 6gb) acesta nu ruleaza jocurile in mai mult de 25 de fps.
Am conectat laptop-ul la net prin cablu avand un router cu viteza de un gb pe secunda (am conectat si alte device uri iar acestea mergeau in 850 mbps)
insa laptop ul tot nu sare de 25 de fps-uri
Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Salut!
Ai actualizat driverul de la placa video?
https://www.geforce.com/drivers

Nu toate jocurile vor rula extrem de bine, mai ales daca setarile jocului sunt date pe cel mai inalt nivel. Jocurile ceva mai "clasice" precum CSGO ar trebui sa ruleze foarte bine indiferent de setari.

| dwwdw4r explică (pentru PainTech):

Voi actualiza driver-ul azi.
Eu ma refeream la jocuri precim GTA 5, Overwatch si Call of Duty WW2.
Jocurile clasice gen CSGO si altele imi merg bine dar eu vreau mai mult de la acest laptop.
Mersi mult oricum!

6 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Ce fel de jocuri? + Încearcă se re/instalezi driver-ul de la videocard (NVIDIA).

| RobY55 a răspuns:

O posibilitate ar fi ca ai fi putut juca de pe el cand nu e in priza deoarece componentele lui nu sunt suficient alimentate cat da duce jocul

| edfaetyuyyt a răspuns:

Mhmm...depinde ce setari ai in joc. Cand intri pe jocuri iti da poate pe low settings seteaza si tu pe high sau gen50 fps +, te rog raspunde-mi si mie la intrebarea mea ca sunt foarte speriat.

| denisQ00 a răspuns (pentru edfaetyuyyt):

Ce intrebare?

| edfaetyuyyt a răspuns (pentru denisQ00):

Dai pe profilul meu si o sa vezi!