| anonimguy3 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! Am o problema cu cu microfonul de la castile mele (SOMiC G927), cand fac un video cu un program de filmat sau vorbesc pe skype cu cineva sau pe steam cand joc cs go se aude un bazait la cei cu care vorbesc sau cand filmez. sad Eu nu aud bazaitul respesctiv dar la ceilalati se aude. Care ar putea fi problema.

Mentionez ca le am de vreo 7 luni si acuma de curand de vreo 2 zile face asa. Cablul de la casti este putin zgariat pentru ca a muscat pisica mea nitel din el, dar nu e foarte, dar pana acuma si asa nitel rupt tot mergea bine.

Castile mele au conectivitate USB nu cu intrare de jack audio.

Cine ma poate ajuta va rog. crying FUNDA!

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca pisica a muscat cablul e posibil sa iti faca masa si sa scoata acel sunet.

| anonimguy3 explică (pentru gelu1970):

Ce sa faca? Scuze nu am inteles. happy

| gelu1970 a răspuns (pentru anonimguy3):

Adica, doua fire ce nu ar trebui sa se atinga probabil fac, contact. de acolo si sunetul sau "bazait" cum ii spui

| anonimguy3 explică (pentru gelu1970):

Pai abia de e zgariat firul, de abia de se vede vreo zgarietura. Dar pana acum 2 zile cum de nu facea zgomot si acuma i-a venit damblaua? Ca pisica mea a muscat de firul ala acuma vreo 4-5 luni.

| gelu1970 a răspuns (pentru anonimguy3):

Atunci probabil e timpul sa ii faci putina optimizare calculatorului. prea multe erori in scurt timp

| anonimguy3 explică (pentru gelu1970):

Am rezolvat unele probleme, dar asta cu microfonul ma oftica :@, ca nu stiu ce are. Si daca ma duc cu garantia la pcgarage nu cred ca rezolv nimica. Castile functioneaza bine doar microfonul e sarit de pe fix. :@

| Bewaree a răspuns:

Incearca sa cumperi alte casti si daca nu functioneaza reinstaleaza windowsul+placa de sunet

| anonimguy3 explică (pentru Bewaree):

Mda eu nu am placa de sunet, o folosesc pe cea de la Placa de Baza.