| EdwardEddy a întrebat:

De curand am luat un HTC Sensation xl. Si are pe el android 4.0.3. Versiunea lui originala este 2.3. Cum pot sa-i pun versiunea sa originala? tutoriale ceva explicatii?

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu ai cum sa revii la 2.3.
Dar de ce ai vrea sa revii la 2.3? Este mai vechi si merge mai prost pe 2.3.
Daca o sa imi zici ca nu e asa, ca mergea mai bine, incearca sa dai o resetare generala pe 4.0.3 si o sa vezi ca dupa merge mult mai bine.

| EdwardEddy explică (pentru sltlp):

Pai nu merge deloc bine cu 4...se blocheaza intruna...

| sltlp a răspuns (pentru EdwardEddy):

Da-i o resetare si vezi daca se schimba situatia.

| EdwardEddy explică (pentru sltlp):

Am dat si merge la fel de greu...se blocheaza pana si camera

| sltlp a răspuns:

Poti sa ii faci downgrade numai daca renunti la garantie(in caz ca mai are). Altfel nu ai cum.

| EdwardEddy explică (pentru sltlp):

Nu mai are garantie..parerea mea este ca merge greu de la android si de aceea vreau sa.i pun 2.3...in final se mai poate schimba sau nu?

| sltlp a răspuns (pentru EdwardEddy):

Pentru inceput, ceva de verificare. Inchide telefonul si tine apasat pe power si volum jos pana cand apare pe ecran o imagine alba si ceva scris. Ai acolo HBOOT > Spune ce versiune e scrisa(1...)

| Eclipse a răspuns:

Sincer nu prea o sa vezi diferente intre android 2.3.6 si 4.0.3 poate doar la stabilitate si infatisarea atat, nimic mai mult. Deci ramai la versiunea cea mai noua parerea mea.

| danimazzz a răspuns:

Pentru ce sa-i pui o versiune mai veche de android? Ti s-a facut udate la telefon si ti s-a schimbat softu chiar daca ii pui din nou 2.3 iar o sa ti se dea update.

| Spartacus1127 a răspuns:

Trebuie sa ii dai " Revenire sa setarile din fabrica ". In caz ca ti se strica telefonul pierzi garantia daca ai schimbat ceva la el happy