| Tebeh a întrebat:

Salut.De curand mi.am luat un laptop(Asus k55vm-sx116d).Cum a venit fara windows, am chemat pe cineva sa il instaleze si mi.a pus windows 7 pe 32 de biti.(eu stiu ca pentru laptopuri se foloseste pe 64).In primele zile nu am avut probleme, dar in a 10 zi eram intr-un joc si deodata s.a blocat, pe deasupra mai scotea si un zgomot puternic.Am incercat sa intru in task manager,dar pur si simplu era blocat, nu se misca cursorul, mai pe scurt nu puteam sa fac nimic in afara de a.l inchide de la buton.Se incalzeste(nu chiar foarte tare, dar considerabil) in coltul drept de jos sitouchpad-ul.
Nu stiu ce poate avea.Astept raspunsuri.
P.S. In a 7a zi i.am luat un cooler pentru a mai remedia problema cu incalzitul.

Este de la windows-ul care e pe 32 sau de la altceva?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si s-a rezolvat problema cu incalzitu? ai curatato de praf primeste aer? de ce nu pui windows xp sp3 e cel mai bun eu am folosit windows 7 dar pe langa faptul ca nu mi-a placut mai consuma si o gramada de resurse se misca si mai greu.incearca sa instaslezi windows xp daca ai cd p.s. daca nu stii cum se face cauta pe google windows xp instal sau pe youtube e usor de instalat

| pcmhz a răspuns:

Legat de Windows, din cate stiu modelul acesta are 8GB memorie, prietenul binevoitor a instalat un Windows pe 32-biti astfel ca folosesti putin sub 4GB din memorie.
Incearca sa instalezi fie Win7 sau un XP dar versiunea pe 64-biti, asa beneficiezi de toata memoria fizica instalata. E pacatwinking

| Tebeh explică (pentru pcmhz):

Acest model are 4gb ram deci s.ar puea sa citeasca doar 2 gb sau chiar mai putin.

| nicku93 a răspuns:

Nu ai patit sa iti dea bluescreen?
imi tot dadea fail placa video dedicata si se comuta pe placa video integrata?