| Rautu_Robert_1989 a întrebat:

De cateva ore am o problema cu pc-ul. Cand il pornesc trece de log in /home dar apare ecranul negru si cursorul mouse-ului. Am incercat CTRL ALT DEL si cand am apasat pe Task Manager nu s-a intamplat nimic.
Dupa cateva secunde de black screen apare windows script host.
Cum se poate remedia?

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Porneste in safe mode. Daca se logheaza corect, incearca sa corectezi problema de acolo, desi cel mai simplu ar fi sa creezi un alt profil de utilizator.

Dupa parerea mea, un astfel de comportament imi suna a virus, deci daca ar fi calculatorul meu mi-as salva datele si as reinstala Windowsul, dupa ce as fi sigur ca am sters toate partitiile.

| Rautu_Robert_1989 explică (pentru tpuuser999):

In legatura cu salvarea datelor... cum le pot salva?

| tpuuser999 a răspuns (pentru Rautu_Robert_1989):

Cel mai usor e sa faci un stick cu Ubuntu linux si pornesti de pe el, dupa care sa copiezi datele pe acel stick sau pe un hard extern.

Exista si CD-uri care pot rula Windows XP sau 7 pentru treaba asta, dar n-am mai folosit de mult. Parca Hiren's Boot CD era unul dintre ele.

| Rautu_Robert_1989 explică (pentru tpuuser999):

Mersi. Acm imi merge si mi s-au salvat toate datele. Iti multumesc.