| Valy03 a întrebat:

De curand mi-am schimbat unitatea si as cam vrea sa imi pastrez vechea placa audio. Sunetul de pe placa de la noua unitate(e integrata) e nasol rau.
Am o placa Gembird SC- 5.1-1. Am placa de prin 2009 si sunt multumit de ea.
Problema este ca nu mai am CD-ul cu drivere pentru ea. De unde as putea sa fac rost de el? (daca ma puteti ajuta cu un site)

Am windows 7 pe 64biti, e compatibila?

Răspuns Câştigător
| BadSirChaos a răspuns:

Http://www.gmb.nl/service.aspx?item=3730
Da, e compatibila

2 răspunsuri:
| Valy03 explică (pentru BadSirChaos):

Ms, am instalato.

Mai am o mica intrebare. Placa asta audio e foarte aproape de ventilatorul de la placa video, ii i-a din aerisire ceva? (e distanta de cativa milimetri.)

| laurentiu80 a răspuns (pentru Valy03):

In principiu nu o afecteaza cu nimic, fa-i totusi un test cu HWmonitor sa-i vezi temperaturile. E posibil sa se auda mai prost pe placa asa de sunet decat pe cea integrata, e o placa foarte proasta, are chipset VIA ca majoritatea placilor de sunet integrate.