Întrebare recomandată | ITIK a întrebat:

Salut,de curand mi s-a stricat placa video asa ca am scos-o afara din unitate de tot, acum sunt fara placa video.Ce diferenta este cu o placa video destul de buna in calculator si ce diferenta este fara placa video, si ce puteam face inainte si ce nu mai pot face acum?

Răspuns Câştigător
| bogdi504 a răspuns:

Pai sunt jocuri sau programe care necesita placa video pentru grafica...Adica sa se vada anumite lucruri mai clar asa mai pe inteles.A si nu mai poate suporta unele programe sau jocuri ş.a. care sunt de exemplu 3d. Daca ceva necesita memorie video nu se va deschide si probabil iti fa aparea o eroare.Placa video e ca un fel de RAM doar ca ea nu e neaparat esentiala. Funda?

1 răspuns: