| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
De curand mi-am asamblat si eu calculatorul, si cand joc crysis 3 spre exemplu parca imi apare un bazait foarte fin la placa video prima data credeam ca este de la sursa dar tind sa cred ca este de la placa video.Ce parere aveti, in rest imi merge totul fara nici o problema, sa se strice daca o las asa?

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ce sursa ai, ce placa video ai!

| Gabitzu246 explică (pentru Jipa95):

Sursa segotep raynor power 550 W, placa video msi radeon r7 260 OC

| Jipa95 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Bazaitu ala este placa video. Asa e cand te joci ceva pretentios pe o placa videm mai slabuta. Se incalzeste, si isi tureaza ventilatorul din ce in ce mai tare.

| Gabitzu246 explică (pentru Jipa95):

Placa video ruleaza in crysis 3 pe setari high la 51 de grade celsius, si din cate stiu eu este foarte buna aceasta temperatura.

| Jipa95 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Nu zic ca nu ruleaza ok jocul dar entilatorul ala nu se chinuie si eu sa o tina la temperatura aia? ce zici