| nicusor222 a întrebat:

de doua zile mi-am cumparat un monitor ASUS (nou) si l-am atasat la la unitate. Cand am aprins monitorul imaginea de pe el a "fugit" la stanga lasandu-mi in partea dreapta negru 2 cm sad am driver-ul de la placa video original si tot nu mergee sad am umblat si la monitor din setap-ul lui sa aduc imaginea la dreapta dar ajung la 100% si tot imi mai ramane 1 cm jumate sad nu cred ca e devina unitatea deoarece monitorul l-am incercat pe 5 unitati diferite sad... eu zic ca monitorul e defect sad voi ce ziceti? FUNDAwinking

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Trebuie sa calibrezi imaginea monitorului din tastele ce le are. fiecare marca are meniul sau. in cazul in care o centrezi si nu ramane asa, mergi la cei ce ti-au vandut monitorul. nu e exclus sa fie defect
desigur, conteaza si modul, adica tipul de conexiune, tip vga, sau hdmi. e o mare diferenta, dar trebuie sa dispui de acest tip de conexiune in pc si monitor.

| nicusor222 explică (pentru gelu1970):

Ma duc k el la garantie k nu se poate asa ceva sad am ajuns 100 % si nu vrea sa o aduca sad mersiwinking ai fundita

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu monitorul trebuie sa fi venit un CD pe care se afla driverul lui. Pe acela la-i instalat?

| nicusor222 explică (pentru Salontanul):

Nu am primit cd-ul la monitor sad

| ursey a răspuns:

De obicei monitoarele noi are un buton Auto se autoregleaza singur