| anonim_4396 a întrebat:

De fiecare data cand intru pe Skype (dupa ce pun mail-ul) imi apare chestia asta :
https://postimg.org/image/e1o4eafc7/
Am cautat pe net si zicea sa sterg nu stiu ce dosar shared.xml. L-am gasit,l-am sters, nu s-a intamplat nimic. Eu il sterg, el apare.
Apoi am reinstalat skype- la fel.
Dupa asta, am incercat pe alt program(nu stiu cum se numeste, eu am 2 in laptop,pe cel principal face figuri, ca pe ala gazda e normal).
Vreo idee, parere ceva?

35 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Ia baga /legacylogin la target in proprietatile shortcut-ului de la skype, ar trebui sa arate cam asa
"C:\Program Files (x86)\Skype\" /legacylogin

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

Tocmai ce scriam sa-mi dai detalii pentru ca nu gasisem pe nicaieri laughing.

| bogdan324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-am dat seama dupa 5 secunde ca poate nu o sa te prinzi si am editat postarea

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

Nu merge.

| bogdan324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din ce am citit sunt niste probleme cu setarile din internet explorer/sau lipsa lui, cauzele pot fi mai multe, ai internet explorer instalat nu?

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

L-am sters odata, sau nu stiu ce i-am facut, dar imi apare cand il caut.

| bogdan324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-as da niste intrebari ca sa ma lamuresc care-i problema dar e prea complicat ca sa iti explic, daca poti descarca teamviewer si te ajut de acolo cu setarile si restul, asa scurtam 1000 de reply-uri degeaba

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

Nu-mi poti da intrebarile fara sa-mi explici?

| bogdan324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreau sa stiu ce windows ai si pe ce versiune este acel windows(32 bit/64 bit), vreau sa te duci in control panel, si sa dai la uninstall a program sub tabul programs si sa te uiti daca mai ai internet explorerul acolo, cam asta ar fi primele intrebari

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

Nu-l am.
Windows 7 professional, 32-bit.

| bogdan324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Primul om pe ziua de azi in care vad ca poate verifica ceva fara sa-i dau 1000 de explicatii, mai usor decat credeam.Descarci internet explorer 11 de aici
https://www.microsoft.com/......tails.aspx
Dupa vezi daca merge

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

Am ajuns aici :
https://support.microsoft.com/ro-ro/kb/2847882
Ce aleg?

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

Si degeaba ti-as cere 1000 de explicatii, ca eu oricum nu le inteleg.
Daca imi pare ceva suspect, ma opresc si atat.Sau intreb atunci.

| bogdan324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ti s-a descarcat nimic? cam ciudat. Daca nu incearca aici
https://support.microsoft.com/......-installer
Dai jos pana la romanian si selectezi windows 7 32 bit

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

S-a descarcat, dar trebuie sa aleg niste actualizari si de aia am intrebat.

| bogdan324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iei primul pachet de acolo, ala pe 32 de biti

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

Am incercat asta ce ai zis acum si linkul de mai sus si nu merge.
Cica actualizarile nu-s pentru pc-ul meu.

| bogdan324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici e mai complicat, incearca sa instalezi fiecare pachet pe 32 de biti de acolo, de obicei primul merge dar mai sunt si exceptii, nu e ceva sigur

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

Le-am descarcat pe toate si la toate a aparut asta:
https://postimg.org/image/okvadwsrl/

| bogdan324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din ce vad ai windows update pus pe off, nu este indicat sa il ai asa, pune-l inapoi pe on si baga toate update-urile care iti trebuiesc(recomandate), si o sa iti gaseasca windows-ul automat tot ce iti trebuie

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

Nu am windows bun.
Stii tu.
Daca pun pe on, mi-l strica.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Te ajut eu...

| bogdan324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci e mai complicata treaba, fara windows update sunt instabilitati de sistem, cum ar fi cele 2 intamplari ale tale(skype alb si eroarea aia), sa inteleg ca tu nu ai windows 7 activat? adica apare panarama aia cu windows is not genu.ine in coltul din dreapta jos?

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

Aparea.

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Da

| bogdan324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa dai click dreapta pe my computer(nu shortcut), te duci la proprietati si imi zici mai jos ce scrie la windows?(o sa zica ceva de genu' windows is not activated/genuine sau viceversa)

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

Scrie ca e activat.

| bogdan324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Care e mai exact problema daca activezi windows update?

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

S-ar putea sa ne stearga raspunsurile.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ai rezolvat?
Hmm. stiu cand am avut si eu o problema. Am gasit asta
https://support.skype.com/......er-service

Si dupa am luat legatura cu cineva de acolo, era o tipa. Mi-a intrat in laptop, nu cu TimeViewer, si am rezolvat problema.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Inca nu.

"Si dupa am luat legatura cu cineva de acolo, era o tipa. Mi-a intrat in laptop, nu cu TimeViewer, si am rezolvat problema." -eu nu am atata incredere

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt de la ei... cum sa nu ai incredere. O sa vezi happy

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Ha ha.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe bune mai laughing