| radux3 a întrebat:

De ieri am o problema cu latopul. Dupa ce am reistalat windows-ul am observat ca merge foarte greu sistemul si se blocheaza(Windows 7).Am reistalat din nou....la fel, mergea greu. Am instalat windows xp..la fel...merge greu, se blocheaza. Am observat ca pana si instalarea la windows dureaza mai mult ca de obicei. Chiar nu stiu ce sa ii fac. Ati patit asa ceva? Aveti idee ce pot face? multumesc

5 răspunsuri:
| tteo92 a răspuns:

Formateaza si tu toate partitiile.
Cum m-ai exact se blocheaza, se aude si un zumzuit cand se blocheaza, si trebuie sa i dai restart? Daca da, e slabita placa video.

| radux3 explică (pentru tteo92):

Am formatat toate partitiile. Nu se aude absolut nimic. Inainte aveam probleme cu chkdsk-ul...imi dadea erori, aveam fisiere corupte si in cele din urma nu ma mai lasa sa intru in sistem imi spunea ca trebuie sa il repar...

| Nicolae_Ciofu_1976 a răspuns:

Cred ca gasesti aici http://bit.ly/NoUtw6R

| smoji a răspuns:

Placa video n-are legatura cu functionabilitatea sistemului. Cel mai probabil HDD-ul. Daca ai HP/Acer/Toshiba e posibil si de la praf. Curata-l. Face overheating si e normal sa lucreze mai greu.

| radux3 explică:

Mentionez ca laptopul este un HP 625.
Mi s-a mai intamplat sa imi mearga greu sistemul de operare, dart acum e chiar grava situatia...pana si instalarea windows-ului imi merge greu si uneori imi da si erori si trebuie sa o iau de la capat