| dox1337 a întrebat:

De la un timp nu mai pot intra in bios, mi se face ecranul mov si in dreapta jos apare D5 si asa ramane. Iar cand vreau sa instalez un windows si dau restart nu mai pot sa selectez stickul, nu imi detecteaza tastatura sau nu stiu. Stie cineva ce are? Va rog.

4 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Scoate si tu hardul si pune-l inapoi fara surse de curent baterie cablu

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Verifica bateria BIOS. Daca nu sti cum arata, cauta pe net. E ca un cerc mic, argintiu cu diametru de aproximativ 1cm. Scoate-o si pune-o la loc. Vezi sa faca bine contact.

| dox1337 explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Am scos o, am pus o inapoi, am aprins pc si mi-a aparut sa apas f1 pentru setup, sa setez ora si data. si f2 pentru continuare cu setai stamdard, am apasat f1 si ar fi trebuit sa ma bage in bios, doar ca ecranul se face mov si nu se mai intampla nimic.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru dox1337):

Maine ma cand ma duc la munca, mai intreb si pe acolo. Ca fac practica la un service de calculatoare