| Timpului_Masina_1998 a întrebat:

de o luna au inceput sa imi apara tot felul de pop-up-uri. La inceput nu ma deranjau dar de o saptamana pe langa pop-up-uri au inceput sa mi se deschida filele de la browser singure. Gen stau pe Facebook si mi se deschid niste file care ma duc pe tot felul de site-uri... asta se intampla din vreo 10 in 10 minute si a inceput sa fie foarte enervant. Am instalat Adblock plus dar am scapat doar de reclamele de pe Youtube! apoi am scanat calculatorul cu CCleaner si SUPERAntiSpyware si tot nu s-a intamplat nimic. Va rog sa ma ajutati si daca puteti sa-mi spuneti si un anti-virus bun! Dau funda big grin

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Folosesc Avast ca antivirus free. Evalabil 1 an dupa inregistrare si sunt multumit.Pentru AntiSpyware :

https://www.malwarebytes.org/

Dupa instalarea antivirusului fa o scanare completa cu el si apoi foloseste si anti-malwarebytes

| madamme a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi windowsul si apoi poti pune un antivirus gen avira sau avast. Le gasesti gratuit pe net

| Adutzu2 a răspuns (pentru madamme):

Cei mai cunoscuti antivirusi: NOD32, AVG, AVAST, AVIRA, Bitdefender, Norton,
sunt proaste si nu pot recunoaste limpede un virus si da alarme false.

| Adutzu2 a răspuns:

Incearca Adblock pro, extensie pentru Google chrome. sau
Anti-malware: Malwarebytes
Altceva foarte bun: SpyHunter
Antivirus bun: kaspersky

Eu in loc de antivirus tin Malwarebytes, e foarte bun (cele mai multe "belele" sunt malware)