| KingOoO a întrebat:

Salut,

De o luna de zile am cumparat un iPhone 5S de 32GB cu iOS 9.3.2.

De atunci tot imi cere update, odata la 9.3.3 dupa aia la 9.3.4 si dupa la 9.3.5. De azi imi cere la iOS 10. Dar prea as vrea sa fac updatarea din mai multe motive:

1) Am auzit ca daca updatezi iOS e posibil sa nu mai mearga camera sau sa iti mearga sacadat, sa nu mai poti suna, etc. Daca peste vreo 2 saptamani fac update e posibil sa am aceste probleme?

2) Inainte am avut Galaxy S4 cu Android 4.4. Si totul a mers bine. Am updatat la Android 5.1 si a inceput sa foloseasca mai mult RAM si respectiv sa mearga destul de sacadat si greu.
Acuma sunt sigur ca daca l-as fi updatat la Android 6.0 cu siguranta ar fi mers chiar foarte greu si in timp chiar sa oboseasca procesorul.
Acceasi chestie se poate intampla si la iOS?

Vreau sa ma lamureasca cineva cu aceste 2 chestii. Multumesc!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E ca si la PC-uri.
Faci update, dar nu-ti mai suporta aparatul. Trebuie sa cumperi aparat nou, la care iarasi vin update-uri...
Cumpara, cumpara, cumpara!
Traim in societate de consum.

Mai rau este ca, noile update-uri - deseori - nu mai functioneaza cu versiuni mai vechi de programe/aplicatii, care au functionat bine - si esti nevoit sa cumperi versiunile noi.

| Mihai1810 a răspuns:

Nu mai compara ios cu Android. Nu o sa ai nici un fel de problema daca face update la ios 10.

| Roxin a răspuns:

Salut!

Update la iOS 10 facuta acum 10 minute pe un 6 plus.
Totul merge perfect. Niciun defect momentan, nicio ''scapare''. Se misca la fel de bine, nu are lag, camera merge.

| Sebi_Sebi_1998_rcet a răspuns:

MAN fa update la iso 10. Am si eu iPhone 5s 32gb! I-am făcu update la 10. Si ii super fain îs multe lucruri noi la!