| Black a întrebat:

De obicei nu am probleme cu pc-ul dar acum e chiar enervant...
Acum 1 an rulam fara probleme ut3 cu detaliile medii, iar acum merge destul de prost pe low...
la fel si cu NFS Most wanted... imi mergea bine pe high, iar acum pe high merge prost ia rpe medlium-low sacadeaza uneori lol...
Nu am schimbat nici o componenta la PC...
Acelasi Windows... adica XP sp2
Aceleasi drivere...
Pe Windows curat...
E chiar ciudat laughing Stiam ca se uzeaza moral dar nu si fizic...

Ce are?
Aveti idei? happy

Răspuns Câştigător
| andrei90tm a răspuns:

Eu unul nu cred ca e placa video daca spui ca ti-a mers acum un an.
hmmmmm... mai multe posibilitati :D
-ai reinstalat windows?
-ce placa video ai? ( daca e nVidia descarca driver-ul de pe http://www.nvidia.com )
-de cat timp nu l-ai mai curatat inauntru de praf? ( desfacem calculatorul componenta cu componenta si curatam de praf; eu folosesc aspiratorul :)); sa nu lasi praf in cooler-ul static de pe procesor si nici de placa video daca nu e onboard; eu unul imi desfac si sursa cand imi curat PC-ul de praf. daca crezi ca te descurci da-i drumul )
hdd-ul cat mai duce? ( cand l-ai scanat ultima oara de erori, bad-uri etc? dupa ce il scanezi sa nu uiti sa-l si defragmentezi... :) )
poate sa fie si jocul ( incearca sa il reinstalezi )

Numai bine! :)

3 răspunsuri:
| kaTTsu a răspuns:

Schimba placa video precis e una banala de 68 mb sau maxim 256 mb si pentru MW iti trebuie 512 minim bafta

| Black explică:

Pai placa e ati hd3450 de 512 ddr2 p. s. 3
most wanted la cere cam 128 mb placa video la min... happy sau poate chiar 64 parca... happy
de scanat nu in scanez... happy
windows-ul l-am reinstalat acum cateva zile oricum il renstalez periodic happy
sa vad poate e plin de praf laughing))
mersi de raspunsuri xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt tot eu doar ca nu mai merge sa accesez intrebarea de pe contul meu... asa ca scriu anonim happy
ut3=unreal tournament 3 (pentru cei care nu stiu)
Oricum nu joc jocurile alea si nici in general nu ma joc doar ca e destul de enervant sa stiu ca pc-ul merge din ce in ce mai prost...