| popghtr a întrebat:

De un timp am o problema cu PC. Scoate un sunet ciudat (un fel de *beep* mai lung) si totul se blocheaza. Asta se intampla doar cand ii dau sarcini mari ( de exemplu: sa joc un joc la definitii mari sau sa vad un film HD). Nu cred ca se supra incalzeste deoarece am stat si cu un ventilator mare, langa calculator si tot se bloca. As vrea sa stiu ce pot face in legatura cu asta, fara sa schimb din componentele hardware. (daca se poate). Multumesc anticipat! happy

1 răspuns:
| SouLIce a răspuns:

Cred ca este de la Ram
Descarca hw monitor si vezi ce temperaturi ai daca sunt ok temperaturile s-ar putea sa fie problema la ram fa un test cu memtest