| DDX99 a întrebat:

Salut.Deci am windows xp acum si vreau sa-mi instalez 7 daca as pune instalarea de la 7 in partitia D cand ajung la parti nu imi arata optiune de a sterge C si a face altu nou. Daca as incerca sa-i dau fara sa sterg partitia ce s-ar putea intampla?

Răspuns Câştigător
| TheBrainiac a răspuns:

Ai avea 2 windowsuri. Asa ca cel mai sigur e sa stergi partitia C, s-o refaci si sa instalezi windowsul acolo.

| DDX99 explică (pentru TheBrainiac):

Am luat multe windowsu si nu mi-au dat aceasta optiune de a sterge

| TheBrainiac a răspuns (pentru DDX99):

Atunci, foloseste un CD bootabil cu utilitare cum ar fi http://www.ultimatebootcd.com/
sa stergi si s-o refaci.

| DDX99 explică (pentru TheBrainiac):

Dacas face un CD bootabil miar da optiunea?

| TheBrainiac a răspuns (pentru DDX99):

Cu siguranta.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice cd bootabil "iti da optiunea" de a formata o partitie sau un hard. Problema nu e ca "nu ti-o da" problema e ca nu stii tu unde este.