| Hollows a întrebat:

Salut, deci aseară am încercat sa închid laptopul, dar nu a mai mers, se tot deschidea singur (îl închid de la inconița cu windows și apăs pe alimentare), dar asta nu a mai mers, asa ca am ținut apăsat pe butonul de alimentare. De dimineața cand am încercat sa intru în el nu mai mergea bine, nu se deschidea normal...
https://youtu.be/Xlzv6GmWm3c
Am încercat sa apăs pe toate "obiectele" de acolo la care știam ca ma pot ajuta, dar nu au mers.
Va rog frumos sa ma ajutați dacă știți ceva despre aceasta problemă.
Laptopul este nou îl am de 2 ani aproape.

Răspuns Câştigător
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Ai incercat toate optiunile oferite acolo? Eu cred ca ai luat ceva virus. Cel mai probabil ai sa pierzi tot ce ai pe el. Solutia mi se pare a fi un reset. Sa ii pui Windowsul de pe un USB sau ceva de genu. Incearca totusi optiunile alea. Ti-as zice pe care sa apesi, insa nu vad prea bine ce scrie in descrierea lor.

Vezi ce faci. Bafta! happy

| Hollows explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Nu cred ca este de la un virus, deoarece nu am mai descarcat nimic nou. Aseara imi zicea ca daca inchid laptopul lucrurile nesalvate vor fi pierdute, dar asta imi zicea de la windows.
In caz ca ma poti ajuta am facut niste poze, sper ca au iesit bine : https://imgur.com/gallery/kIoFkHQ
Si da sti cumva de ce au aparut atate partiti. De pobicei ereu 4 parca unui cu jocuri altul cu windows, unul cu diverse programe si altul pentru disk sau usb.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru Hollows):

Incearca "Reparare la pornire" si vezi ce iti zice. Daca nu merge, dai pe restaurare sistem. Din ce am vazut eu ca scrie in command prompt, ai ceva probleme, ori cu disku, ori cu memoria RAM sau in cel mai fericit caz, memoria ROM.
Intrebare: tu rulezi windows 10 pe un calculator cu procesor Pentium? Rea idee dupa parerea mea.
Ti-am zis unde e problema, acum vezi daca iti iese ceva. Daca nu, du-te cu el la un specialist.

| Hollows explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

A zis ca s-a dus Windows-ul si trebuie reinstalat. Se pare ca am luat ceva "tare".
Oricum multumes la toti pentru răspunsuri.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De doi ani nu mai e nou - dă-i un restart (dacă nu vrea altfel, scoate-i alimentarea, bateria)

| Hollows explică (pentru sierra1):

Cum îi dau restart? Ca daca apăs pe "Restaurare sistem" sau "Reveniți la versiunea anterioară" nu merge imi da erori: https://imgur.com/gallery/QdAIOve
Alta posibilitate nu este?
Ceva cu lini de comanda sau altceva?

| sierra1 a răspuns (pentru Hollows):

Pare că SO este corupt. Trebuie să reinstalezi