| JaguarSType a întrebat:

Detin un Huawei ascend y100, si de la un timp nu mi se mai deschide! Eu il bag in priza, se deschide singur si se aprinde doar imaginea care scrie Huawei si atat. Nu mai apare nimic! Oare i s-a dus softul? Cum sa-l repar?

4 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Dar ce i-ai facut inainte sa nu se mai deschida? intreb ca ma poate ajuta sa imi dau seama cum sa il faci.

| JaguarSType explică (pentru CristianCRS):

Facea mai demult figur, adica se bloca, se inchidea si se deschidea singur, etc.

| CristianCRS a răspuns (pentru JaguarSType):

Ok,incearca sa vezi daca intra in recovery,stinge telefonul si cu telefonul stins apasa in ordinea asta butoanele Volum UP+Power si tine-le apasate pana intra intr-un meniu cu scris albastru (daca intra), cu ajutorul butoanelor de volum alegi wipe data/factory reset apasand butonul meniu, apoi Yes, si apoi Reboot System now, si vezi daca porneste normal. daca nu poate maine pot sa te ajut sa incerci o resoftare.

| JaguarSType explică (pentru CristianCRS):

Am incercat asta cum ai zis tu dar nu merge in nici un fel!