| Cosminovici18 a întrebat:

Detin un iPhone 5S si de ceva zile camera frontala se vede in ceata. Am folie de sticla si am sters camera pe exterior, dar tot asa se vede. Ce problema are si cum o pot remedia?

6 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Da jos folia de pe partea cu camera si vezi daca e la fel. Daca dupa ce dai folia jos, inseamna ca pe partea care se lipeste de display sunt prinse niste impuritati sau o pelicula fina de praf, suficient cat sa incetoseze camera. Daca dai folia jos si camera tot la fel vede, si zici ca ai sters camera si tot la fel, atunci incearca cum au zis ceilalti sa dai resetare la camera, daca nu merge nici asa, felicitari, ti-ai stricat camera frontala. Du-ti telefonul la un service.

| Cosminovici18 explică (pentru Arthiom):

Stii cumva cum se da resetare la camera?

| Arthiom a răspuns (pentru Cosminovici18):

Probabil cu revenire la setarile din fabrica. Mai mult nu pot spune pentru ca nu am avut si nici nu vreau sa detin vreodata un Iphone.

| Marymary05 a răspuns:

Incearca sa ii dai resetare camera la setari initiale

| Cosminovici18 explică (pentru Marymary05):

Cum? Poti sa fii mai explicit, te rog?

| Marymary05 a răspuns (pentru Cosminovici18):

Nu stiu exat cum e la iphone, intra la camera dupa al setari si trebuie sa ai ceva de genul:'"restabilire valori initiale"